
REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO WWW.BIESZCZADZKAHECA.PL
- OGÓLNE INFORMACJE I DEFINICJE
- Strony umowy sprzdaży:
- Kupujący – osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która ukończyła 18 lat, bądź osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie będąca osobą prawną, której przepisy przyznają zdolność prawną, korzystającą ze Sklepu Internetowego, w tym zamawiającą Towary lub Produkty Spożywcze; osoba prawna lub jednostka organizacyjna jest reprezentowana przez uprawnioną osobę fizyczną, która ukończyła 18 lat,
- Sprzedawca – Gospodarstwo Rolne Anna Bachniuk, NIP 771-226-73-06, REGON 101313608 z siedzibą w Lipie 3A (powiat bieszczadzki), 38-710 Czarna Górna prowadzący sprzedaż produktów rolnych za pośrednictwem sklepu internetowego www.bieszczadzkaheca.pl
- Wyjaśnienie pojęć:
- Konsument - Kupujący będący osobą fizyczną lub przedsiębiorca zawierający ze Sprzedawcą Umowę w celu niezwiązanym bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową (np. osoba prywatna nie robiąca zakupów „na firmę” – to Konsument, lub przedsiębiorca (jdg lub osoba prawna), który dokonuje zakupów w celu niezwiązanym z jej działalnością zawodową lub gospodarczą).
- Koszty Dostawy - opłata za dostarczenie Zamówienia na wskazany przez Kupującego adres dostawy, pobierana przez Sprzedawcę zgodnie z informacjami zamieszczonymi w sklepie internetowym. Koszty Dostawy są wyrażone w złotych i uwzględniają podatek od towarów i usług (VAT). Dostawa możliwa jest wyłącznie na terenie Polski.
- Przedsiębiorca – Kupujący zawierający ze Sprzedawcą Umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej Umowy wynika, że posiada ona dla niej charakter zawodowy wynikający w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
- Regulamin - ten regulamin, określający zasady i warunki świadczenia przez Sprzedawcę usług drogą elektroniczną, składania i realizacji Zamówień w Sklepie Internetowym.
Sklep Internetowy dostępny pod adresem: www.bieszczadzkaheca.pl
- Towar - rzecz ruchoma (produkt) z asortymentu prezentowana
w Sklepie Internetowym, którą można zamówić, występująca
w Regulaminie również w liczbie mnogiej. Towary łącznie
z Produktami Spożywczymi nazwane są Artykułami lub Asortymentem. - Produkt spożywczy – towar nadający się ze swej natury do spożycia, szybko psujący się, mający krótki termin przydatności do spożycia, o którym mowa w art. 38 ust. 1 pkt 4 ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1796 ze zm.)
- Umowa - umowa dotycząca sprzedaży Towarów i produktów spożywczych i ewentualnych innych świadczeń (np. dostawa, usługi dodatkowe), którą zawiera Kupujący ze Sprzedawcą zgodnie z Regulaminem.
- Ustawa o Prawach Konsumenta - ustawa z dnia 30 maja 2014 r.
o prawach konsumenta. zamówienie obejmujące Towary
i produkty spożywcze, których dotyczy Umowa. - Zamówienie - zamówienie obejmujące Towary lub Produkty spożywcze, których dotyczy Umowa.
- Rejestracja – proces tworzenia konta w Sklepie Internetowym, które umożliwia składanie zamówień, podanie oraz zmianę danych osobowych niezbędnych do wysyłki i dostawy oraz wgląd w historię zamówionych produktów.
Wszystkie nazwy pisane w niniejszym regulaminie wielką literą są definicjami, o których mowa w punkcie I.1.2.
- W Regulaminie opisane zostały zasady i warunki składania i realizacji Zamówień w Sklepie Internetowym. Kontakt ze Sprzedawcą jest możliwy:
- korespondencyjnie na nasz adres siedziby: Lipie 3A, 38-710 Czarna Górna, powiat bieszczadzki,
- e-mailem na adres: bieszczadzkaheca@gmail.com,
- telefonicznie pod numerem: 697-691-997(w godz. 8.00 – 16.00)
- Sprzedawca może prowadzić sprzedaż na odległość za pośrednictwem internetowych platform sprzedażowych, aplikacji zakupowych na urządzenia mobilne lub podobnych narzędzi (które dalej są nazywane łącznie „Zewnętrznymi Platformami”), dostarczanych i zarządzanych przez inne firmy. Zasady i warunki sprzedaży produktów za pośrednictwem Zewnętrznych Platform są określone w odrębnych regulaminach, ogólnych warunkach lub podobnych dokumentach dostępnych na takich Zewnętrznych Platformach. Ten Regulamin nie ma zastosowania do sprzedaży, która jest prowadzona za pośrednictwem Zewnętrznych Platform, chyba że Regulamin, ogólne warunki lub podobny dokument obowiązujący na Zewnętrznej Platformie przewiduje co innego.
- USŁUGI ELEKTRONICZNE
- Przeglądanie Sklepu Internetowego, w tym zapoznawanie się
z Asortymentem, jest dostępne dla każdego użytkownika Internetu, bez konieczności rejestracji. - Do korzystania ze Sklepu Internetowego i innych usług elektronicznych, które są opisane w Regulaminie, wymagany jest komputer osobisty lub urządzenie mobilne (takie jak smartfon lub tablet) z zainstalowanym systemem operacyjnym i przeglądarką internetową oraz dostępem do Internetu.
- Sklep Internetowy jest przystosowany do współpracy ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi i przeglądarkami, zgodnie
z aktualnymi standardami rynkowymi. Dla zapewnienia prawidłowego działania Sklepu Internetowego i usług elektronicznych opisanych
w Regulaminie oraz zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy korzystanie
z oprogramowania w aktualnej wersji wspieranej przez producenta. Ponadto do prawidłowego działania wszystkich funkcji Sklepu Internetowego jest wymagane włączenie obsługi: - niezbędnych plików cookie (informacje na ten temat znajdziesz w polityce prywatności zamieszczonej w Sklepie Internetowym);
- „wyskakujących okienek” (pop-up) oraz języka JavaScript, ramek i stylów CSS.
III. REJESTRACJA
- Rejestracja polega na utworzeniu konta w Sklepie Interenetowym.
- Rejestracja jest przeznaczona wyłącznie dla:
- osób fizycznych posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, które ukończyły 18 lat; jak również
- osób prawnych lub jednostek organizacyjnych niebędących osobą prawną, którym przepisy prawa przyznają zdolność prawną i które są reprezentowane przez uprawnione osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat.
- Kupujący może się zarejestrować korzystając z odpowiedniej funkcji na stronach Sklepu Internetowego,
- W formularzu rejestracyjnym Kupujący:
- będący Konsumentem podaje wymagane dane na swój temat - adres e-mail, hasło, imię i nazwisko,
- będący Przedsiębiorcą - pełną nazwę/firmę oraz NIP,
- potwierdza zapoznanie się z Regulaminem i go akceptuje.
- Niezwłocznie po przesłaniu przez Kupującego wypełnionego formularza rejestracyjnego, Kupujący otrzyma od Sprzedawcy e-mailem link aktywacyjny do Konta, ważny 24 godziny. Skorzystanie z linku aktywacyjnego jest wymagane do ukończenia rejestracji. Jeżeli Kupujący nie zdąży aktywować Konta w tym terminie, niezbędne będzie skontaktowanie się ze Sprzedawcą w celu ponownego przesłania linku aktywacyjnego.
- Przez rejestrację, a także złożenie Zamówienia w Sklepie Internetowym Kupujący zgadza się na to, aby:
- wymagane przez Ustawę o Prawach Konsumenta informacje dotyczące Umów, jak również potwierdzenia zawarcia takich Umów, były udzielane i dostarczane Kupującemu pocztą elektroniczną, na adres e-mail przypisany do Konta;
- otrzymywać dowody zakupu dotyczące Umów przesyłanych na adres e-mail przypisany do Konta,
- Kupujący może w każdym czasie zrezygnować ze swojego Konta i tym samym zakończyć korzystanie z usług elektronicznych związanych z tym Kontem. Ta opcja jest dostępna po zalogowaniu.
- Po tym, jak Sprzedawca otrzyma rezygnację z Konta w sklepie interentowym(żądanie usunięcia Konta), Sprzedawca usuwa konto
z systemu. - W razie wątpliwości co do tożsamości osoby występującej z żądaniem usunięcia Konta w Sklepie Internetowym, Sprzedawca zastrzega sobie możliwość weryfikacji tożsamości takiej osoby.
- Rezygnacja z Konta w Sklepie Internetowym nie wpływa na Umowy zawarte ze Sprzedawcą przed dojściem rezygnacji do skutku. Konsument lub Przedsiębiorca, może odstąpić od takich Umów
na zasadach określonych w rozdziale IX Regulaminu. - Sprzedawca może usunąć konto w Sklepie Internetowym z zachowaniem 14-dniowego okresu wypowiedzenia z ważnej przyczyny, jaką jest którakolwiek z poniższych okoliczności:
- korzystanie z Konta w Sklepie Internetowym, w sposób naruszający przepisy prawa, prawa osób trzecich lub postanowienia Regulaminu;
- trwałe zaprzestanie przez Sprzedawcę działalności związanej
z prowadzeniem Sklepu Internetowego i zaprzestaniem prowadzenia sprzedaży w ramach RHD.
- Sprzedawca może usunąć Konto w Sklepie Internetowym, jeśli minęły co najmniej 2 lata od ostatniego logowania do tego Konta lub od ostatniej transakcji w Sklepie Internetowym. Na 14 dni przed planowanym usunięciem nieużywanego Konta Sprzedawca wysyła e-mail na adres przypisany do tego Konta wraz z informacją o tym, należy zrobić, żeby je zachować.
- Sprzedawca może wypowiedzieć umowę dotyczącą Konta w Sklepie Internetowym ze skutkiem natychmiastowym z ważnej przyczyny, jaką jest którakolwiek z poniższych okoliczności:
- powtarzające się naruszenia Regulaminu, pomimo otrzymania od Sprzedawcy ostrzeżenia z zagrożeniem wypowiedzenia umowy dotyczącej Konta w Sklepie Internetowym ze skutkiem natychmiastowym w razie dopuszczenia się kolejnego naruszenia;
- rażące naruszenie przez Kupującego Regulaminu, polegające na dopuszczeniu się w ramach korzystania z Konta czynu niedozwolonego na szkodę Sprzedawcy lub na szkodę innych Kupujących;
- wyjście na jaw, że Kupujący nie spełnia warunków rejestracji,
o których piszemy w Regulaminie, a zwłaszcza nie ma ukończonych 18 lat. - oświadczenie o zamiarze usunięcia konta Sprzedawca przesyła e-mailem na adres przypisany do Konta.
- Sprzedawca może odmówić ponownej rejestracji jeśli wcześniej usunął Konto w Sklepie Internetowym z przyczyny, o której mowa w pkt III.13.b lub pkt III.13.c.
- Sprzedawca nie odpowiada za skutki uzyskania przez inne osoby dostępu do Konta w Sklepie Internetowym, jeśli do takiego dostępu doszło z winy Kupującego (np. na skutek udostępnienia danych do logowania do Konta innej osobie lub niezachowania środków ostrożności, jakich można rozsądnie wymagać od Internauty) lub
z przyczyn, za które zgodnie z prawem Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności. - ASORTYMENT/ARTYKUŁY
- Artykuły są nowe. Produkty spożywcze są świeże i nadające się do spożycia bezpośrednio po otwarciu.
- Informacje o Artykułach, takie jak np. zdjęcie, opis, cechy i – w danym wypadku – skład, dostępne są na kartach (stronach) poszczególnych Artykułów.
- Z uwagi na okresowe wyczerpanie zapasów, dostępność poszczególnych Towarów i Produktów Spożywczych może być ograniczona. Informację o dostępności Towaru i Produktu Spożywczego, dostępna jest w Sklepie Internetowym.
- W Sklepie Internetowym Sprzedawca nie prowadzi sprzedaży hurtowej (prowadzona jest wyłącznie sprzedaż detaliczna). Mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące maksymalnej liczby (ilości) danego Artykułu, jaką można zamówić w ramach jednego Zamówienia lub w określonym czasie.
- Ceny Artykułów nie zawierają Kosztów Dostawy, Kosztów Pakowania ani innych dodatkowych opłat.
- ZAMÓWIENIE
- Zamówienia można składać 24 godziny na dobę, w każdy dzień tygodnia,
z wyjątkiem ewentualnych ograniczeń wynikających z przepisów prawa dotyczących niektórych Artykułów oraz z wyjątkiem okresów planowanych przerw technicznych (przeznaczonych na niezbędne prace utrzymaniowe i serwisowe), o których Kupujący zostaną poinformowani
z odpowiednim wyprzedzeniem w Sklepie Internetowym. - Zamówienie jest kompletowane i składane za pomocą koszyka oraz elektronicznego formularza Zamówienia. Zamówienie można złożyć za pomocą Konta w Sklepie Internetowym lub bez rejestracji.
- Sprzedawca może wprowadzić ograniczenie w zakresie minimalnej wartości Zamówienia (bez Kosztów Dostawy, Kosztów Pakowania i ewentualnych innych opłat doliczanych do Zamówienia), poniżej której nie można złożyć Zamówienia. Informacje na ten temat są widoczne w Sklepie Internetowym.
- W czasie kompletowania Zamówienia należy wybrać:
- Towary lub Produkty Spożywcze i ich ilość (liczbę);
- sposób realizacji Zamówienia (np. odbiór osobisty albo dostawa) – zgodnie z opcjami dostępnymi w Sklepie Internetowym;
- ewentualne dodatkowe usługi;
- metodę płatności;
- ewentualne inne niezbędne parametry Zamówienia.
- W przypadku Zamówienia z dostawą na wskazany przez Kupującego adres, należy podać adres do dostawy w Polsce lub wybrać jeden z adresów dostawy w Polsce zapisanych na Koncie w Sklepie Internetowym.
- Żeby złożyć Zamówienie, należy podać również numer telefonu komórkowego (musi to być numer z polskich zasobów numeracji, tj. +48).
- Do wartości zamówionych Artykułów Sprzedawca może doliczyć Koszty Pakowania, Koszty Dostawy i ewentualne inne opłaty (w tym opłaty wymagane przez obowiązujące prawo, takie jak np. opłata za torby
z tworzywa sztucznego, jeśli użyjemy takich toreb do Zamówienia).
W zależności od parametrów i wybranego sposobu realizacji Zamówienia, toreb użytych do pakowania, a także obowiązujących okresowo promocji, wysokość opłat może być różna; możliwe jest nie naliczanie niektórych opłat. Informacje na temat Kosztów Dostawy, Kosztów Pakowania i innych opłat, jakie doliczane są do Zamówienia, są zawsze wyraźnie widoczne
w Sklepie Internetowym i zostaną zaprezentowane przed złożeniem Zamówienia. - Żeby złożyć Zamówienie należy wybrać właściwy przycisk na formularzu, zawierający informację, że złożenie Zamówienia pociąga za sobą obowiązek zapłaty. W ten sposób Kupujący akceptuje wybrane przez siebie Towary i Produkty Spożywcze i inne parametry Zamówienia oraz wyraża wolę zawarcia z nami Umowy.
- Do zawarcia Umowy dochodzi z chwilą zatwierdzenia przez Kupującego Zamówienia poprzez naciśnięcie przycisku zawierającego informację o złożeniu Zamówienia z obowiązkiem zapłaty. Miejscem zawarcia Umowy jest siedziba (adres) Sprzedającego.
- Sprzedawca potwierdza przyjęcie Zamówienia i zawarcie Umowy, przesyłając Kupującemu e-mailem stosowne potwierdzenie.
- Aż do momentu złożenia Zamówienia można samodzielnie korygować wprowadzone na jego potrzeby dane. Dane wprowadzone podczas tworzenia Konta w Sklepie Internetowym można zmienić w każdym czasie, korzystając z opcji dostępnych w ramach tego Konta.
- Treść Umowy jest utrwalona, zabezpieczona i udostępniona w ten sposób, że przesyłane jest Kupującemu e-mailem potwierdzenie zawarcia Umowy, a ponadto dostarczany jest dowód zakupu oraz zamówienie zapisywane jest w historii Zamówień w Sklepie Internetowym.
- REALIZACJA ZAMÓWIENIA, DOSTAWA I ODBIÓR OSOBISTY
- Można śledzić status realizacji Zamówienia po zalogowaniu
w Sklepie Internetowym. Wysyłane są również e-maile dotyczące statusu realizacji Zamówienia. - Czas realizacji Zamówienia to czas, w którym kompletowane
i pakowane są zamówione Towary i Produkty Spożywcze oraz: - w przypadku odbioru osobistego – udostępniane jest gotowe Zamówienie do odbioru osobistego pod adresem Sprzedającego,
- w przypadku dostawy – dostarczane jest gotowe Zamówienie na podany adres. Kupujący zobowiązuje się odebrać Zamówienie osobiście lub przez upoważnioną przez Kupującego osobę
w terminie (dniu i przedziale godzinowym) podanym
w Zamówieniu lub ustalonym przez Dostawcę. W przypadku nieodebrania Zamówienia wbrew zobowiązaniu, Sprzedawca ma prawo żądać naprawienia szkody. Brak odbioru Zamówienia, w skład którego wchodzą Produkty Spożywcze, jest równoznaczny w skutkach z jego odbiorem, co oznacza, że Kupującemu nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy. - Do odbioru osobistego potrzebny jest numer Zamówienia lub dane Kupującego. Są one dostępne w e-mailu z potwierdzeniem zawarcia Umowy oraz w danych zapisanych na Koncie w Sklepie Internetowym.
- Podczas odbioru z dostawą na adres Kupującego, należy w obecności Dostawcy, sprawdzić (osobiście lub przez osobę upoważnioną przez Kupującego do odbioru), czy Artykuły nie mają widocznych uszkodzeń/wad i czy są zgodne z Zamówieniem. W przypadku braku zastrzeżeń Kupujący lub upoważniona przez niego osoba może zostać poproszona o potwierdzenie odbioru Zamówienia podpisem lub w inny stosowany przez dostawcę sposób (np. na specjalnym urządzeniu elektronicznym udostępnionym przez dostawcę). W razie stwierdzenia uszkodzeń, wad lub innych niezgodności, należy sporządzić stosowny protokół i złożyć reklamację.
- Realizacja zamówienia następuje dopiero po zaksięgowaniu płatności u Sprzedawcy.
VII. ZMIANA I ANULOWANIE ZAMÓWIENIA
- Można zmienić lub anulować Zamówienie po zalogowaniu się w Sklepie Internetowym na swoje Konto i wybraniu odpowiedniej opcji dotyczącej zmiany lub anulowania Zamówienia.
- Anulowanie oraz zmiana Zamówienia są możliwe w ograniczonym czasie, zależnym od terminu dostawy lub odbioru osobistego Zamówienia. Informacje o tym, do kiedy można zmienić lub anulować Zamówienie, znajduje się w Sklepie Internetowym i w potwierdzeniu zawarcia Umowy.
- Do zmiany Zamówienia, jeśli dodawane lub usuwane są Artykuły, stosowane są odpowiednio postanowienia dotyczące złożenia Zamówienia.
- W ramach zmiany Zamówienia nie ma możliwości zmiany metody płatności. Ponadto, w zależności od wybranego sposobu realizacji Zamówienia, zamówionych Towarów mogą obowiązywać dodatkowe ograniczenia dotyczące dostępnych opcji zmiany Zamówienia. Szczegółowe informacje o dostępnych opcjach zmiany i anulowania Zamówienia są widoczne w Sklepie Internetowym po zalogowaniu na Konto.
- Zmiana Zamówienia może wiązać się ze zmianą cen Artykułów objętych Zamówieniem. Jeśli w wyniku zmiany Zamówienia dodawane są Artykuły, które nie były wcześniej objęte Zamówieniem, ceną jaką należy uiścić za te Artykuły będzie cena obowiązująca w chwili zatwierdzenia zmiany Zamówienia. W przypadku dodania większej liczby sztuk/ilości Artykułów, które znajdowały się pierwotnie w Zamówieniu (np. zostały zamówione 5 sztuk serów tego samego rodzaju i zostały zwiększone do 10 sztuk), ceną za te Artykuły będzie cena (w tym – jeśli dotyczy – cenę promocyjną), jaka obowiązywała przy pierwotnym Zamówieniu (chyba że była to cena promocyjna w promocji z limitem sztuk/ilości Artykułów, a ten limit został przekroczony - wówczas powyżej limitu zastosowana zostanie aktualna cena Artykułów). Promocje, które stosowane są w Sklepie Internetowym, obowiązują przez ograniczony czas, dlatego zmiana Zamówienia może skutkować tym, że niektóre promocje nie będą już mieć zastosowania. Szczegółowe informacje znajdziesz w Sklepie Internetowym.
- Nie można korzystać z uprawnienia do zmiany lub anulowania Zamówienia w celu dopuszczania się nadużyć na szkodę Sprzedawcy. Za nadużycie uznaje się sytuację, w której towarzyszące okoliczności (zwłaszcza takie jak uporczywy lub ponawiający się charakter działań) wskazują na to, że celowo składane jest Zamówienie jedynie po to, żeby je następnie anulować lub istotnie zmienić w czasie, gdy przygotowywane są już Artukuły do sprzedaży zgodnie z pierwotnie złożonym Zamówieniem, ponosząc w tym celu nakłady.
- Sprzedawca może ograniczyć lub zablokować możliwość anulowania lub zmiany Zamówienia, jeśli nadużywana jest ta możliwość ze szkodą dla Sprzedawcy. Decyzja przesyłana jest e-mailem, wraz z uzasadnieniem.
- Nie można zmieniać lub anulować zamówienia po jego wysłaniu przez Sprzedawcę.
VIII. PŁATNOŚCI
- Za Zamówienie można zapłacić podczas składania Zamówienia – płatność wyłącznie z góry.
- Płatność można dokonać: kartą płatniczą, BLIK-iem lub płatnością online za pośrednictwem systemu płatności internetowych obsługiwanego przez zewnętrznego dostawcę. W celu dokonania płatności z góry następuje przekierowanie do serwisu rozliczeniowego operatora płatności.
- Dokonanie płatności jest warunkiem złożenia Zamówienia (bez dokonania płatności takie Zamówienie nie zostanie złożone).
- Płatności są obsługiwane przez zewnętrznych operatorów (dostawców usług płatniczych). Szczegółowe informacje na temat metod płatności są widoczne w Sklepie Internetowym. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie zewnętrznych systemów dostawców płatności.
- W przypadku anulowania Zamówienia, za które dokonano płatności z góry, niezwłocznie (nie później niż w ciągu 14 dni) zostaną zwrócone pieniądze na rachunek, z którego nastąpiła płatność.
- Zasady zwrotu płatności w przypadku odstąpienia od Umowy zawartej przez Sklep Internetowy zostały opisane w rozdziale IX.
- PRAWO ODSTĄPIENIA
- Zgodnie z Ustawą o Prawach Konsumenta Kupujący będący Konsumentem ma prawo odstąpić od umowy, której przedmiotem są Towary, zawartej przez Sklep Internetowy w terminie 14 dni („odstąpienie” oznacza rezygnację z umowy w taki sposób, że umowa jest traktowana, jakby nie została zawarta) – prawo odstąpienia.
- Termin do odstąpienia od umowy biegnie:
- w przypadku sprzedaży Towaru – od dnia otrzymania (wejścia w posiadanie) Towaru lub wskazaną przez Kupującego osobę trzecią (inną niż przewoźnik);
- w przypadku pozostałych umów – od dnia zawarcia umowy.
- Prawo odstąpienia nie przysługuje w przypadkach określonych w art. 38 Ustawy o Prawach Konsumenta. Dotyczy to m.in. umów sprzedaży Produktu Spożywczego ulegającego szybkiemu zepsuciu lub mającego krótki termin przydatności do użycia, które zostały określone w niniejszym Regulaminie definicją Produktu Spożywczego.
- W celu wykonania uprawnienia do odstąpienia od umowy, należy jednoznacznie poinformować Sprzedawcę o tej decyzji, poprzez wysłanie stosownego pisma lub oświadczenia mailem.
- W celu skorzystania z prawa odstąpienia można skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy. Wzór jest dostępny na stronach Sklepu Internetowego i w załączniku do Regulaminu. Skorzystanie z tego wzoru nie jest obowiązkowe.
- Dla zachowania terminu odstąpienia wystarczy, że informacja dotycząca wykonania przysługującego Konsumentowi prawa zostanie wysłana przed upływem terminu do odstąpienia.
- W razie odstąpienia od Umowy zwracane są wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia Towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostarczenia Towaru innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia dostępny w Sklepie Internetowym). Zwrot nastąpi niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia, w którym informacja o odstąpieniu została otrzymana przez Sprzedawcę. Zwrot płatności nastąpi przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jaki został użyty, chyba że została wyrażona wyraźna zgoda na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla Konsumenta z żadnymi kosztami.
- W razie odstąpienia od Umowy Konsument ma obowiązek zwrócić Sprzedawcy otrzymany Towar. Towar należy dostarczyć lub odesłać niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż w ciągu 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o odstąpieniu od Umowy. Termin będzie zachowany, jeżeli Towar zostanie odesłany przed jego upływem. Adresem do zwrotu lub odesłania Towaru jest adres Sprzedawcy.
- W przypadku odstąpienia od Umowy Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Towaru. Jeśli odstąpienie dotyczy Towaru, który ze względu na swój charakter nie może zostać w zwykły sposób odesłany pocztą, koszty odesłania Towaru są uzależnione od gabarytów i masy przesyłki oraz od przewoźnika/firmy kurierskiej.
- Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania zwrotu Towaru lub dowodu jego odesłania, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
- Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będący wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania.
- REKLAMACJE I POZASĄDOWE ROZWIĄZYWANIE SPORÓW
- Sprzedawca ma obowiązek dostarczenia Towaru i Produktu Spożywczego zgodnego z Umową, bez wad.
- Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za niezgodność Artykułu z Umową lub jego wady i związane z tym reklamacje są rozpoznawane zgodnie
z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Oznacza to m.in., że reklamacje dotyczące sprzedanych Towarów rozpatrywane są, w przypadku:- Konsumenta – zgodnie z przepisami o braku zgodności towaru
z umową zawartymi w Ustawie o Prawach Konsumenta; - Przedsiębiorcy – zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego o rękojmi.
- Konsumenta – zgodnie z przepisami o braku zgodności towaru
- Jeśli jesteś Konsumentem Sprzedawca odpowiada za brak zgodności Artykułu z Umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu 2 lat od tej chwili.
- Wszelkie reklamacje, w tym reklamacje dotyczące Artykułów, jak również dotyczące dostawy można zgłosić w dowolnym sposób umożliwiający Sprzedawcy zapoznanie się z nią, w tym e-mailem lub korespondecyjnie na adres Sprzedającego. Ze względów dowodowych reklamacji nie można składać telefonicznie.
- Reklamacja powinna zawierać dane osoby lub podmiotu składającego reklamację (imię i nazwisko lub – w danym wypadku – nazwę i NIP, adres korespondencyjny lub e-mail, opcjonalnie numer telefonu kontaktowego), wskazanie przyczyny i w miarę możliwości podstawy reklamacji (np. niezgodność towaru z umową) oraz treści żądania. W miarę możliwości reklamacja powinna zawierać też numer Zamówienia.
- Zaleca się dołączenie do reklamacji wysyłanej e-mailem w miarę możliwości zdjęć przedstawiających wadę lub niezgodność otrzymanego Artykułu z Umową. Przesłanie takich zdjęć może pozwolić na pozytywne rozpatrzenie niektórych reklamacji bez konieczności – w zależności od żądania i podstawy reklamacji – odebrania od Kupującego Artykułu niezgodnego z Umową bądź zwrotu Artykułu niezgodnego z Umową (wadliwego).
- Reklamacja Produktu Spożywczego po dacie przydatności do spożycia lub terminie ważności produktu jest niemożliwa.
- W celu zgłoszenia reklamacji można skorzystać ze wzoru formularza reklamacyjnego
Skorzystanie z tego wzoru jest dobrowolne.
- Sprzedawca odpowiada na reklamację nie później niż w ciągu 14 dni od jej otrzymania.
- Jeśli nie została określony sposób otrzymania odpowiedzi na reklamację, zostanie ona udzielona w sposób odpowiadający sposobowi wniesienia reklamacji (np. jeśli reklamacja wpłynęła e-mailem, odpowiemy e-mailem), ale w każdym razie na trwałym nośniku.
- Istnieją pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń (rozwiązywania sporów). Skorzystanie z nich zależy od zgodnej woli stron Umowy.
- W przypadku Konsumentów Sprzedawca zgadza się na przeprowadzenie postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich przez Inspekcję Handlową. Wniosek o wszczęcie takiego postępowania składa się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej właściwego ze względu na miejsce wykonywania przez działalności gospodarczej sprzedawcy. Sprzedawca zgadza się też na rozstrzygnięcie sporu przez stały sąd polubowny przy wojewódzkim inspektorze Inspekcji Handlowej.
- Szczegółowe informacje o procedurach pozasądowego rozwiązywania sporów stosowanych przez Inspekcję Handlową oraz o stałych sądach polubownych przy wojewódzkim inspektorze Inspekcji Handlowej znajdują się na stronach internetowych poszczególnych wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowej: dolnośląskie – wiih.ibip.wroc.pl, kujawsko-pomorskie – www.wiih.com.pl, lubelskie – www.ihlublin.pl, lubuskie – www.ihgorzow.ires.pl, łódzkie – www.wiih.lodz.pl, małopolskie – www.krakow.wiih.gov.pl, mazowieckie – wiih.org.pl, opolskie – opole.wiih.gov.pl, podkarpackie – wiih.rzeszow.pl, podlaskie – www.bialystok.wiih.gov.pl, pomorskie – www.ihgd.pl, śląskie – www.katowice.wiih.gov.pl, świętokrzyskie – www.wiihkielce.pl, warmińsko-mazurskie – ih.olsztyn.pl, wielkopolskie – poznan.wiih.gov.pl, zachodniopomorskie – wiih.pomorzezachodnie.pl.
- ZMIANA REGULAMINU
- Sprzedawca może zmienić Regulamin z ważnej przyczyny – w zakresie uzasadnionym taką przyczyną. Ważną przyczyną zmiany Regulaminu jest którakolwiek z poniższych okoliczności:
- zmiana przepisów prawa lub ich interpretacji stosowanej przez sądy lub inne uprawnione władze, mająca bezpośredni wpływ na Regulamin i skutkująca koniecznością jego dostosowania do takiej zmiany;
- wydanie orzeczenia, decyzji, zalecenia lub innego podobnego aktu przez sąd lub inne uprawnione władze, mającego bezpośredni wpływ na Regulamin i skutkującego koniecznością jego zmiany w celu dostosowania do takiego orzeczenia, decyzji, zalecenia lub innego podobnego aktu;
- rozszerzenie asortymentu o produkty podlegające szczególnym regulacjom prawnym, wymagającym uwzględnienia ich w Regulaminie;
- dodanie nowych kanałów sprzedaży online lub połączenie Sklepu Internetowego z innymi kanałami sprzedaży online, wymagające uwzględnienia w Regulaminie;
- wprowadzenie w Sklepie Internetowym działań promocyjnych lub wsparcia sprzedaży, skutkujących koniecznością dostosowania do nich Regulaminu;
- zapobieganie naruszeniom Regulaminu przez użytkowników lub przeciwdziałanie nadużyciom popełnianym przez użytkowników na szkodę Sprzedającego lub innych osób;
- usunięcie ewentualnych omyłek, błędów, niejasności lub wątpliwości interpretacyjnych dotyczących Regulaminu;
- zmiana w zakresie procedury rejestracji, zawierania Umowy bądź procesu składania, zmieniania lub anulowania Zamówień;
- zmiana funkcji Sklepu Internetowego, skutkująca koniecznością dostosowania Regulaminu do takiej zmiany;
- zmiana nazw, adresów lub danych firmowych zawartych
w Regulaminie; - konieczność aktualizacji wymogów technicznych lub standardów bezpieczeństwa wskazanych w Regulaminie w związku z rozwojem technologicznym, zmianą rynkowych standardów prowadzenia sklepów internetowych lub zapewnieniem bezpieczeństwa Sklepu Internetowego i osób korzystających z niego przed zagrożeniami;
- usprawnienie obsługi użytkowników;
- zmiana w zakresie oferowanych metod dostawy i odbioru Zamówień lub metod płatności.
- Zmiana Regulaminu może nastąpić tylko ze skutkiem na przyszłość (zmiana nie dotyczy Zamówień, które zostały złożone zanim zmieniony Regulamin zaczął obowiązywać). O zmianie Regulaminu Kupujący jest informowany z wyprzedzeniem co najmniej 14 dni, poprzez e-mail wysyłany na adres przypisany do Konta. Do e-maila załączany jest zmieniony Regulamin lub link do Regulaminu utrwalonego na tzw. trwałym nośniku (tj. w sposób umożliwiający jego przechowanie i pobieranie z gwarancją niezmienności). Informacja o zmianie Regulaminu jest publikowana też
w Sklepie Internetowym. - Brak akceptacji zmiany Regulaminu oznacza rezygnację z konta w Sklepie Internetowym. Zmieniony Regulamin obowiązuje Kupującego, jeśli nie zrezygnuje on z Konta przed terminem wejściem zmiany Regulaminu
w życie. - Sprzedawca umożliwia Kupującemu wcześniejsze zaakceptowanie zmienionego Regulaminu – w takim wypadku zmieniony Regulamin stosuje się do Kupującego od momentu jego akceptacji.
XII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Umowy ze Sprzedawcą zawierane są w języku polskim.
- Żadne z postanowień Regulaminu nie wyłącza ani nie ogranicza uprawnień Kupującego jako Konsumenta, wynikających z przepisów prawa.
- Regulamin jest dostępny w wersji elektronicznej w Sklepie Internetowym (w tym również do pobrania w PDF lub innym popularnym formacie).
- Regulamin podlega prawu powszechnie obowiązującemu w Polsce.
- Integralną częścią Regulaminu jest wzór formularza oświadczenia o odstąpieniu od umowy oraz pouczenie dotyczące odstąpienia od umowy.
XIII. KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH (RODO).
- Administratorem danych osobowych jest Sprzedawca – Gospodarstwo Rolne Anna Bachniuk, NIP 771-226-73-06, REGON 101313608 z siedzibą w Lipie 3A (powiat bieszczadzki), 38-710 Czarna Górna
- Dane osobowe będą przetwarzane w celu i zakresie:
- założenia Konta w Sklepie Internetowym, złożenia zamówienia, jego wysyłki i dostarczenia – wyłącznie na podstawie wyrażonej zgody, tj. art. 6 ust. 1 lit. a) RODO,
- rozpatrzenia reklamacji i ewentualnego prowadzenia i rozstrzygnięcia sporu – bez zgody na podstawie art. 9 ust. 2 lit. f) RODO.
- Administrator będzie przetwarzał następujące kategorie danych osobowych:
- imię i nazwisko oraz,
- dane kontaktowe;
- Dane osobowe mogą być przekazane wyłącznie podmiotom, które uprawnione są do ich otrzymania przepisami prawa. Ponadto mogą być one ujawnione podmiotom, z którymi Administrator współpracuje przy procesie dostawy Artykułów oraz podmiotom, które przetwarzają dane w imieniu Administratora, in. dostawcy usług informatycznych, które Administrator wykorzystuje przy prowadzeniu sprzedaży.
- Administrator z należytą starannością będzie dobierał i stosował wszelkie możliwe środki techniczne o charakterze programistycznym i organizacyjnym, zapewniające pełną ochronę przetwarzanych danych, w szczególności będzie zabezpieczał dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, ujawnieniem, utraceniem i zniszczeniem, nieuprawnioną modyfikacją, jak również przed ich przetwarzaniem z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.
Informujemy o przysłuchującym prawie do:
- dostępu do swoich danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, do usunięcia danych w przypadkach określonych w art. 17 RODO,
- cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem wcześniejszego przetwarzania danych. W przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, przysługuje prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, na adres ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, kancelaria@uodo.gov.pl.
Powierzone dane osobowe mogą zostać przekazane do państw trzecich, znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym. Współcześnie wiele podmiotów – nawet ulokowanych na terytorium Unii Europejskiej – posiada bazy serwerów na całym świecie, w tym w krajach o systemach prawnych przewidujących węższy zakres ochrony danych osobowych – co samo w sobie może skutkować większym prawdopodobieństwem naruszenia ich bezpieczeństwa.
Informujemy, iż dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 RODO.
FORMULARZ OŚWIADCENIA O ODSTĄPIENIU OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
Adresat: Gospodarstwo Rolne Anna Bachniuk,
Adres: Lipie 3A (powiat bieszczadzki), 38-710 Czarna Górna,
e-mail: bieszczadzkaheca@gmail.com
Niniejszym informuję o odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących Towarów:.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................(np. nazwa, rodzaj towaru; liczba sztuk/opakowań).
Data odbioru:....................., nr zamówienia:……………………………………..
Imię i nazwisko konsumenta:
....................................................................................................................................
Adres konsumenta: ....................................................................................................
Numer rachunku w banku/SKOK-u dla celów zwrotu płatności (numer rachunku należy podać wyłącznie wtedy, gdy chcesz w ten sposób otrzymać zwrot płatności):
....................................................................................................................................
Podpis konsumenta (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej): ...................................................................................................................................................................................
Data: ..................
POUCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY
Można odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni, a w przypadku Towarów innych niż PRODUKTY SPOŻYWCZE.
Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia:
- w przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności towaru (np. umowy sprzedaży) – w którym Kupujący wszedł w posiadanie towaru lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Kupującego weszła w posiadanie towaru;
- w przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności wielu towarów, które dostarczane są osobno, partiami lub w częściach – w którym Kupujący wszedł w posiadanie ostatniego z towarów, jego partii lub części lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniego z towarów, jego partii lub części;
Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia.
Można skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy wystarczy wysłanie informacji dotyczącej wykonania przysługującego prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
Skutki odstąpienia od umowy
W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwrotowi podlegają wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy, zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Kupujący wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania Towaru lub do czasu dostarczenia Sprzedawcy dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
Zwrot Towaru następuje na koszt Kupującego.
Kupujący odpowiada za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.
Brak prawa odstąpienia
Prawo odstąpienia od umowy, o którym mowa w niniejszym pouczeniu, nie przysługuje w przypadkach, o których mowa w art. 38 ust. 1 pkt 1-14 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Dotyczy to m.in. umów:
- w których przedmiotem świadczenia jest towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia;
- w których przedmiotem świadczenia jest towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
- w których przedmiotem świadczenia są Artykuły, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
- o świadczenie usług, za które klient jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli Przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą klienta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości.